1 C
Kyiv

Саміт чи елітний відпочинок: чим займався посадовець КМДА Кандибор у Барселоні та які його здобутки на посаді?

СтопКору з інсайдерських джерел стали відомі факти перетину державного кордону службовцями КМВА та депутатами Київради, котрі виїжджали за межі України у 2023-2024 році з метою відпочинку. Йдеться принаймні про 26 столичних посадовців та обранців.

Варто зауважити, що офіційною підставою більшості з таких вояжів були службові відрядження з метою участі у різних конференціях, виставках, зустрічах. Однак заслуговує уваги не лише той факт, які напрямки були метою службового відрядження, а саме ті країни, де насправді були помічені VIP-чиновники столичної адміністрації та ради – Швейцарія, Іспанія, Португалія, Греція, Кіпр, Туреччина, Єгипет, Хорватія, Чорногорія і навіть досить екзотичні заокеанські Бразилія та Мексика.

Той факт, що можновладці здебільшого виїжджали до країн, відомих як популярні туристичні дестинації, наштовхує на припущення, що робочі відрядження могли бути лише прикриттям для лакшері-відпочинку – і це викликає глибоке обурення у представників громадськості на тлі війни та обмежень, з якими під час військового стану стикається більшість пересічних громадян. Тому залишається невирішеним питання правомірності перетину даними особами кордону України та можливих зловживань.

З цього приводу ВГО “Стоп корупції” спрямувала офіційне звернення до НАБУ, Офісу Генпрокурора України, СБУ, Нацполіції України та ДБР з проханням здійснити перевірку вищевикладених фактів щодо перетину державного кордону у воєнний час депутатами КМР та КМВА під прикриттям службових відряджень та вжити заходів реагування з метою викриття нецільових поїздок за кордон депутатів. Крім того, відповідні запити було направлено і до Київського МВА та профільних Департаментів.

Звернення ВГО ''Стоп корупції'' (перший та останній аркуші)

Фігурантами масштабного аналітичного розслідування стануть депутати КМР і держслужбовці КМВА, які в період після повномасштабного вторгнення виїздили у закордонні відрядження і були помічені в цей час на курортах Європи та Америки. І першим до фокусу уваги розслідувачів потрапив керівник директор Департаменту транспортної інфраструктури КМР Руслан Кандибор, який у період з 3 по 9 червня 2023 року був помічений на відпочинку в Іспанії.

Руслан Кандибор

Як закордонне турне шефа коментують в очолюваній Кандибором структурі?

Як випливає з відповіді Департаменту за підписом заступника директора Романа Лелюка на наш запит, протягом 2023-2024 років директор Департаменту Руслан Кандибор здійснив відрядження до:

  • м. Пайерн (Швейцарська Конфедерація) у період 05-12.03.24,
  • м. Барселона (Іспанія) у період 02-12.06.23 (фактичне перебування у м. Барселона (Іспанія) було з 03 червня до 8 червня 2023 року),
  • м. Саппоро (Японія) у період 20.09-14.11.23,
  • м. Високе Мито (Чеська Республіка) у період 31.07-09.08.24,
  • м. Люксембург (Велике Герцогство Люксембург) у період 22-25.09.24.
  • м. Берлін (Федеративна Республіка Німеччина) у період 25-29.09.24.
Відповідь Департаменту транспортної інфраструктури

Як стверджується у відповіді, всі ці відрядження були здійснені на підставі розпоряджень Київського міського голови – Віталія Кличка.

У Барселоні Руслан Кандибор нібито перебував у складі делегації для участі в Глобальному саміті громадського транспорту та проведення переговорів з питань співпраці.

Водночас, як зазначається, UITP Global Public Transport Summit тривав в Барселоні чотири дні – з 4 по 7 червня 2023 року. Участь взяли делегати з 41 країни світу. А у пострелізі стверджується, що українська делегація долучилась до заходу у третій день – а саме 6 червня.

Мохамед Мезгані особисто привітав українців на саміті: “Я дуже вдячний за вашу присутність. Я хочу знати, що ми можемо для вас зробити! Наші члени хочуть допомогти. Вони хочуть надіслати транспортні засоби, запчастини, експертизу. Ми є платформою для громадського транспорту. І наша платформа буде безумовно та повністю відкрита для вас“. На загальному фото можна роздивитись і Руслана Кандибора.

Постреліз третього дня саміту

Виникає питання, якщо Кандибор приєднався до саміту лише 6 червня, то чим займався у сонячній столиці Каталонії решту часу, тобто три дні до і ще стільки ж – після цього?

Чим відомий Руслан Кандибор?

Карєру Руслан Васильович розпочав наприкінці 1990-х як прораб дочірнього підприємства “Ольвія”. У 2000-х працював прорабом у різних будкомпаніях, потім став головним інженером, а у лютому 2010 року очолив відділ комунального господарства Франковської районної адміністрації Львівської міської ради.

З липня 2015 року по грудень 2019 року – заступник начальника, начальник Служби автомобільних доріг у Львівській області. З лютого 2021 по серпень 2021 року – керуючий справами Львівської облради.

Кандибор був призначений директором департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 1 вересня 2021 року. Його прізвище пов’язують із довгобудом – Подільсько-Воскресенським мостом.

За інсайдерськими даними, над Кандибором нависла загроза звільнення. Тож злякавшись потенційного звільнення, чиновник на честь 52-річчя свого керівника, як стверджує джерело, придумав історію, яку одразу ж підхопили піарники Кличка – про те, що нібито міст вже побудований. Насправді ж, як побачили та зафільмували журналісти, на той момент об’єкт був далекий від готовності.

Цей проєкт вважається “чорною дірою”, оскільки завершити його не можуть роками. Лише за 2024 рік на нього з міського бюджету витратили півтора мільярди гривень.

Кличко та його команда в черговий раз ігнорують голос громади, яка неодноразово вимагала звільнення Кандибора через його постійні провали. Але, звісно, легше вливати мільярди в недолугі проєкти, закатувати гроші в недолугий міст, ніж реально покращити життя киян“, – писав депутат Київської міської ради Андрій Вітренко.

Скандали і кримінальні провадження супроводжують діяльність Департаменту транспортної інфраструктури протягом каденції Кандибора.

Наприклад, у травні – серпні 2021 року ДБР, СБУ та ДФС провели обшуки у Департаменті транспортної інфраструктури КМДА та КК “Київавтодор” у зв’язку із закупівлею машин для внесення рідких хлоридів та щодо ухилення від сплати ПДВ у розмірі 18,6 млн грн шляхом використання реквізитів підприємств із ознаками ризикованості та транзитності, а також фіктивного виконання робіт на будівництві Подільсько-Воскресенського мосту.

13 серпня того ж року співробітники ДСУ Нацполіції провели обшуки у приміщеннях КП “Київтранспарксервіс” та Департаменті транспортної інфраструктури у зв’язку з непрозорим ціноутворенням за транспортування тимчасово затриманих транспортних засобів.

У жовтні минулого року правоохоронці провели обшуки в Департаменті, комунальній корпорації “Київавтодор” та підрядних організаціях у межах провадження про обвал конструкцій ще однієї столичної споруди – Дегтярівського мосту.

А зовсім нещодавно прокуратура Києва повідомила, що до суду скерували обвинувальний акт щодо заступника начальника Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, директора Комунальної служби перевезень КМДА та керівника транспортного підприємства, який виступав у якості посередника під час одержання грошей посадовцями від перевізника.

Майновий стан і спосіб життя:

Відповідно до щорічної декларації Руслана Кандибора за 2023 рік, поданої 25 березня 2024 року, більшість активів записано на його дружину Ольгу та доньку Дарину. Зокрема, кілька земельних ділянок і два будинки на майже 100 квадратів кожен на Львівщині, квартири у Львові та області. А от у Києві посадовець орендує скромне житло на 45.6 кв. м.

Їздить Кандибор MERCEDES-BENZ 2007 року випуску. Крім цього, пан Руслан, схоже, захоплюється виробами радянського автопрому. В його колекції – ГАЗи 1947 і 1968 років випуску та ВАЗ 1984 року.

За 2023 рік Руслан Васильович заробив майже мільйон гривень зарплатні та зробив доньці Дарині презент на 650 тис. грн. Вона також отримала дохід від відчуження рухомого майна у сумі 850 тис. грн, а сам Руслан – дохід від відчуження рухомого майна у сумі 480 тис. грн.

При цьому родина тримає готівкою 123 тисячі доларів, 25 тисяч євро, а майже 100 тисяч гривень зберігає на банківських рахунках.

Наразі ми вже отримали деякі відповіді на питання, що нас цікавили стосовно закордонних поїздок київських посадовців.

Так, у НАБУ повідомили, що “у зверненні не викладено обʼєктивних даних, що можуть свідчити про вчинення корупційних та інших кримінальних правопорушень, віднесених до підслідності детективів Національного бюро, у звʼязку з чим на сьогодні відсутні достатні правові підстави для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань“.

У Нацполіції заявили, що запитувана інформація відповідно до діючого законодавства України відноситься до компетенції Державного бюро розслідувань і переадресували журналістів до ДБР.

Відповідь ДБР

А от у самому Бюро на виявлені журналістами СтопКору факти відреагували і поінформували, що 18 грудня 2024 за результатами розгляду нашого звернення внесено відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні №62024000000001135 за ч .1 ст .366 КК України.

Більше матеріалів

У будинку мера Києва викрили нічний клуб для дорослих

У будинку, де проживає мер Києва, викрили нічний клуб для дорослих, який працював під назвою "Тутсі". За інформацією джерел, заклад організував перший заступник голови...

Нова “туалетна схема”: столична поліція розслідує спробу відведення землі під ТРЦ Вагіфа Алієва

Столична Нацполіція розслідує можливі порушення законодавства при спробі передачі міською владою земельної ділянки на вул. Кіото біля станції метро “Лісова” в оренду ТОВ “Женсан”....

Як корупціонер і шанувальник закордонного відпочинку Михайло Янчук повернувся на керівну посаду під час війни?

Михайло Янчук, голова офісу НКЦПФР, нещодавно опинився в центрі скандалу через свій відпочинок у Фінляндії, який він оформлював як службове відрядження. Проте це лише...

Суддю, підозрювану в хабарництві, затримали за пияцтво у ЗСУ

Людмила Салтан — суддя Київського районного суду Одеси. Ще у квітні 2023 року Вища рада правосуддя відсторонила служительку Феміди від здійснення правосуддя, адже її спіймали на...

Обшуки в “Київському метрополітені” через втечу екскерівника за фальшивими документами

У Києві поліція проводить обшуки у службових приміщеннях КП "Київський метрополітен". Слідчі дії пов’язані з розслідуванням виїзду за кордон колишнього керівника підприємства на основі...

Будівництво дороги на Жуляни в Києві замовили за 1,47 млрд гривень без забезпечення фінансування

Під кінець 2024 року столиця замовила продовження будівництва дороги від проспекту Валерія Лобановського до міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), який вже майже три роки не...

Елітний відпочинок чи обмін досвідом? Чиновниця КМДА Соловйова помічена в Іспанії в розпал оксамитового сезону

СтопКор продовжує досліджувати закордонні поїздки столичних посадовців та депутатів Київради під час війни. Як стало відомо журналістам, принаймні 26 службовців у період 2023-2024 перетинали кордон, обираючи...

Олександр Іванов та Сергій Возний: Як кримінальні авторитети впливають на життя Бородянки

Відновлення постраждалої від російської агресії Бородянської громади на сьогодні фактично зупинилося. До системної бездіяльності селищного голови Олександра Сахарука додався зовнішній фактор – селище фактично...

Суддя, викритий на хабарі, залишається на посаді

Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя відхилила пропозицію Романа Маселка про звільнення судді Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Сергія Бурхана. Раніше НАБУ та САП викрили суддю...

Головний психіатр ЗСУ збагатився на понад 1 млн доларів

Служба безпеки України за сприяння Міністерства оборони та Головнокомандувача Збройних Сил України затримала головного психіатра Збройних Сил України, який є представником Головної Центральної військово-лікарської комісії...