1 C
Kyiv

Елітний відпочинок чи обмін досвідом? Чиновниця КМДА Соловйова помічена в Іспанії в розпал оксамитового сезону

СтопКор продовжує досліджувати закордонні поїздки столичних посадовців та депутатів Київради під час війни. Як стало відомо журналістам, принаймні 26 службовців у період 2023-2024 перетинали кордон, обираючи для відряджень популярні курортні напрямки – Іспанію, Португалію, Єгипет, Бразилію та інші сонячні країни.

Цього разу у поле зору розслідувачів потрапила очільниця Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова. З даними джерел СтопКору, у період з 23 по 29 вересня 2024 року вона була помічена на відпочинку в Іспанії.

У відповідь на запит СтопКору в.о. директора Департаменту охорони культурної спадщини Володимир Басалига повідомив (скриншот), що за період 2023-2024 року Соловйова здйснила два закордонні службові відрядження – до Німеччини і до Іспанії. Метою візиту в Іспанії офіційно була участь у 17-му конгресі організації міст світової спадщини (OWHC) у м. Кордова та проведення зустрічей з представниками мерії у Мадриді.

Відповідь від департаменту

Проте конкретні дати відряджень у цьому документі не вказані. Як свідчить програма заходу, конгрес в іспанській Кордові тривав чотиридні – з 24 по 27 вересня 2024 року включно. Офіційне відкриття пройшло 24 вересня, однак частина делегатів прибули напередодні – 23-го.

Учасники проживали у визначених готелях категорій від 3 до 5*. При цьому у відповіді Департаменту вказано, що коштами на харчування та коштами на оплату проживання в готелі здійснювала саме направляюча сторона, тобто ймовірно – КМДА бюджетним коштом.

В яку суму столичній громаді могла обійтись подорож чиновниці?

За даними ресурсу Booking.com, проживання у період з 23 по 29 вересня у найдешевшому готелі зі списку (тризірковому Eurostars Maimonides) стартує від 25 тис. грн, а у найдорожчому (EurostarsPalace 5*) близько 60 тис. грн на одну особу.

Додамо сюди дорогу (переліт економ-класом з аеропорту Варшави до Мадриду у вказаний період може обійтись у 17 тис. грн, не враховуючи доплати за багаж; ще близько 7-8 тис. грн коштуватимуть квитки на поїзди Київ-Варшава і Мадрид-Кордоба в обидва боки). Докинемо витрати на харчування й добові (для відряджень за кордон ця сума не може перевищувати 80 євро на день).

І виходить, що мінімальний бюджет поїздки одного делегата складає від 75 до 100 тис. грн. Для бюджету міста – сума незначна і досить скромна, питання лише в доцільності використання. До прикладу, за ці кошти можна було б придбати з десяток простих ФПВ-дронів для захисників або ж один DJI Mavic.

Чим відома Марина Соловйова і який спосіб життя веде?

Марина Соловйова народилася 16 листопада 1961 року у м. Лисичанську Луганської обл.

У 1988 році закінчила Київський політехнічний інститут за спеціальністю “Технологія машинобудування, металорізальні верстати та інструменти” отримавши кваліфікацію інженера-механіка. З 1980 по 1988 роки працювала контролером, диспетчером, бухгалтером у Смілі та Лисичанську. З 1989 по 2001 роки – інженером промислових підприємств у Києві.

З березня 2001 по січень 2002 року – юрист представництва “Союззовнішімпекс”, з березня 2003-го зареєстрована у Києві як фізособа-підприємець, профіль – діяльність у сфері права.19 січня 2006 року Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Київської області видала Марині Соловйовій посвідчення адвоката.

Соловйова велаадвокатську діяльність в АО”Невмержицька, Соловйова та партнери”. Згідно з даними Opendatabot, є однією з його фундаторок. З 2013 року – помічниця-консультантка на громадських засадах екснардепа Анатолія Гриценка. Історична співзасновниця та керівниця ГО “Андріївсько-пейзажна ініціатива”, директорка ГО “Чотири королеви”, чинна голова ГО “Зробимо разом”.

У 2014 та 2019роках балотувалась до ВРУ за списком партії “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка, партія до парламенту не пройшла.У 2015 році балотувалась на виборах до Київради від партії “Громадянська позиція” по ТВО №111.У 2019 роцітакож подавала декларацію як кандидат у члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС).

Постановою Київської міської територіальної виборчої комісії №30 від 23 вересня 2020 року була включена під №22 до загальноміського виборчого списку партії “Удар” та під №4 у ТВО №13 (Шевченківський район), аледо Київради знову не потрапила.

Розпорядженням Київського міського голови Віталія Кличка від 22 вересня 2023 року №760 Марина Соловйова була призначена на посаду директора Департаменту охорони культурної спадщини КМДА з випробувальним терміном в один місяць.

Примітно, що коли з’явилась перша офіційна інформація про призначення Соловйової, повідомлялось, що її першим заступником стане столичний активіст Дмитро Перов. Він – досить одіозна постать, відома у культурно-історичній спільноті Києва скандальними псевдогромадськими акціями та тиском і перешкоджанням діяльності бізнесу.

В аналітичній системі YouControl в якості членів сім’ї Марини Соловйової зазначені: Соловйов Дмитро Кирилович і Соловйова Вікторія Дмитрівна.Також Марина Соловйова, крім зазначених осіб, має спільне майно з:

  • Невмержицькою Іриною Миколаївною, що зареєстрована в Києві як ФОП, профіль – діяльність у сфері права, є “адвокатом з питань захисту культурної спадщини”;
  • Рагушиним Дмитром Анатолійовичем, який є посадовою особою Міністерства оборони.

За даними щорічної декларації, Марина Соловйова має три квартири і гараж у Києві та земельну ділянку на 510 квадратів у Глевасі. При цьому жодного транспортного засобу чи іншого цінного рухомого майна вона не вказала. Чиновниця декларує досить скромні доходи – 350 тис. грн зарплати, 51тис. грн пенсії і 40 тис. грн доходу від підприємницької діяльності. На банківських рахунках зберігає майже 300 тис. грн, а готівкою – 90 тис. доларів.

Зауважимо, команда СтопКоруофіційно звернулась до НАБУ, Офісу Генпрокурора України, СБУ, Нацполіції України та ДБР з проханням здійснити перевірку вищевикладених фактів щодо перетину державного кордону у воєнний час депутатами КМР та КМВА під прикриттям службових відряджень та вжити заходів реагування з метою викриття нецільових поїздок за кордон депутатів.

У ДБР вже відреагували на звернення. Слідчі Бюро внесли відомості про до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочали досудове розслідування у кримінальному провадженні.

Більше матеріалів

Обшуки в “Київському метрополітені” через втечу екскерівника за фальшивими документами

У Києві поліція проводить обшуки у службових приміщеннях КП "Київський метрополітен". Слідчі дії пов’язані з розслідуванням виїзду за кордон колишнього керівника підприємства на основі...

Від ресторанів до електростанцій: викриті приховані статки корупціонера Саїва

Офіційно – корупціонер: у листопаді минулого року ексголову управління ДМС в Івано-Франківській області і за сумісництвом – депутата обласної ради Сергія Саїва офіційно внесли до...

Владислав Володський: “Фунт” у схемі розкрадання коштів для ЗСУ з російським слідом?

У резонансній справі Владислава Володського зі зривом постачання харчів для ЗСУ та розкраданням державних мільярдів з’явились нові шокуючі деталі, які вказують на можливий російський слід. Ця...

Від ФДМУ до оборонних контрактів: як Скоробагач і Гмирін заробляли на державному бюджеті України

Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) розслідують діяльність злочинної групи, яку очолювали Володимир Скоробагач і Андрій Гмирін. За даними Telegram-каналу "Джокер", ця група фактично...

Як корупціонер і шанувальник закордонного відпочинку Михайло Янчук повернувся на керівну посаду під час війни?

Михайло Янчук, голова офісу НКЦПФР, нещодавно опинився в центрі скандалу через свій відпочинок у Фінляндії, який він оформлював як службове відрядження. Проте це лише...

У будинку мера Києва викрили нічний клуб для дорослих

У будинку, де проживає мер Києва, викрили нічний клуб для дорослих, який працював під назвою "Тутсі". За інформацією джерел, заклад організував перший заступник голови...

Головний психіатр ЗСУ збагатився на понад 1 млн доларів

Служба безпеки України за сприяння Міністерства оборони та Головнокомандувача Збройних Сил України затримала головного психіатра Збройних Сил України, який є представником Головної Центральної військово-лікарської комісії...

Які зарплати у керівників культури у Лебедині?

До двох тисяч доларів на місяць отримують керівники сектору культури Лебединської міської ради. Водночас з цього ж відділу звільняють непокірних підлеглих, які отримують копійки....

61 мільйонів для “підземного картелю”: ще одного підрядника “Київського метрополітену” взяли під слідство

У столичній Нацполіції розслідують факти заволодіння бюджетними коштами при проведенні першої черги капремонту тунелів Святошинсько-Броварської лінії метрополітену. Нещодавно правоохоронці повідомили про підозру у вчиненні...

Будівництво дороги на Жуляни в Києві замовили за 1,47 млрд гривень без забезпечення фінансування

Під кінець 2024 року столиця замовила продовження будівництва дороги від проспекту Валерія Лобановського до міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), який вже майже три роки не...