3.2 C
Kyiv

Коломойський Ігор Валерійович

Ігор Валерійович Коломойський, народився 13 лютого 1963 року в місті Дніпропетровськ (нині – Дніпро).

Український олігарх, політик і колишній управлінець та співвласник групи “Приват”.

2020 року, за оцінкою OCCRP, входив до четвірки найбільших корупціонерів світу, через звинувачення у виведення біля 5 млрд доларів з підконтрольного тоді Приватбанку через ряд офшорних компаній.

Займав посади члена наглядових рад “Приватбанку, “Нафтохімік  Прикарпаття” та “Укрнафти”.

З початку березня 2014 року і до кінця березня 2015 року займав посаду голови Дніпропетровської ОДА.

В березні 2015 року будівлю компанії “Укрнафта” у Києві взяли під охорону озброєні люди. Після чого, Ігор Коломойський прибувши на місце події, пояснив це загрозою рейдерського захоплення.

Того ж дня Коломойський обматюкав тоді журналіста Радіо Свобода Сергія Андрушка, який задавав питання очільнику Дніпропетровської ОДА та цікавився причинами його перебування в Києві біля будівлі “Укрнафти”.

На той час Президент України Петро Порошенко оголосив Коломойському догану за “порушення професійної етики”​.

В той же вечір біля будівлі “Укрнафти” Ігор Коломойський запропонував нардепу Мустафі Найєму випити кави, після чого фраза “Кофе идешь пить?” стала “мемною”.

Окрім цього, бізнесмену належить фраза “Жизнь — это супермаркет, бери что хочешь, но касса — впереди”, яку він сказав Віктору Пінчуку, з яким мав певний діловий конфлікт.

У 2004 році, після підписання закону про розпродаж підприємств, які входили до держхолдингу “Укррудпром”, українські олігархи почали ділити між собою частки української гірничо-металургійної промисловості.

Найбільше підприємство України з видобутку руди підземним способом – Криворізький залізорудний комбінат – захотів зять тодішнього президента Леоніда Кучми – Віктор Пінчук, який тоді активно скуповував найкращі бізнес-активи і КЗРК не стало виключенням.

Пінчук начебто домовився з Коломойським та Боголюбовим, що вони приватизують комбінат у його інтересах.

Проте після уходу з посади президента Кучми, позиції Пінчука послабилися і між олігархами виник конфлікт. КЗРК лишився у власності Коломойського та Боголюбова.

Між Пінчуком та власниками комбінату розпочався судовий процес, але вже у 2016 році олігархи уклали мирову угоду, деталі якої так і лишились би таємницею, якби не документи Paradise papers.

Окрім того, Ігор Коломойський запам’ятався банкрутством однієї з найбільших авіакомпанії в Україні.

До 2012 року “Аеросвіт” була найбільшою авіакомпанією в Україні. В 2007 року авіакомпанія разом з “Донбасаеро” створили стратегічний альянс – “Українська авіаційна група”.

В 2010 році до альянсу приєдналася “Дніпроавіа”, почавши інтеграцію в групу “Роза вітрів”. Пізніше “Дніпроавіа” вийшла з альянсу, а “Донбасаеро” збанкрутувала. Всі вище згадані авіакомпанії контролювалися фірмами, що афільовані з бізнес-групою “Приват”.

Господарський Суд Київської області вперше розпочав справу про банкрутство “Аеросвіту” ще у 2013 році, яке ініціювала сама авіакомпанія, заявивши про заборгованість перед кредиторами в розмірі 4,27 млрд гривень.

Повязують з Ігорем Коломойським і гарний приклад успішного бізнесу – гірськолижний курорт “Буковель”.

Ігоря Коломойського затримали в 2 вересня 2023 року вранці та повідомили про підозру.

Детективи БЕБ спільно з СБУ та за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора мають докази, що Коломойський у 2013-2020 роках легалізував понад півмільярда грн шляхом їх виводу за кордон, використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ.

У СІЗО НАБУ вручило Коломойському другу підозру – за крадіжку 9,2 млрд грн з підконтрольного Приватбанку.

Шевченківський районний суд Києва підтвердив, що бізнесмен Ігор Коломойський офіційно втратив громадянство України. Київський суд передумав і визнав Коломойського громадянином Ізраїлю, а не України, хоча раніше цей же суд офіційно визнав Коломойського громадянином України. Також Київський апеляційний суд визнав олігарха Ігоря Коломойського тільки громадянином Ізраїлю та Кіпру, українське громадянство суд не встановив.

Шевченківський районний суд сперечався із Службою безпеки України та Бюром економічної безпеки, яке громадянство у бізнесмена Ігоря Коломойського, якого арештували із заставою 509 млн гривень за підозрою у відмиванні грошей та шахрайстві.

Більше матеріалів

В Одесі мерія віддає тендери на обрізку дерев фірмі батька комунальника

КП «Міськзелентрест» Одеської міської ради, де виконуючим обов’язки директора є Зураб Шонія (молодший), віддає тендери на обрізання дерев фірмі батька іншого комунальника. Про це редакція...

Головний психіатр ЗСУ витратив 300 тисяч на вольєр і планував придбати віллу в Туреччині

Головного психіатра ЗСУ Олега Друзя підозрюють у масштабній корупції. СБУ викрила, як він витрачав хабарі на елітне майно, включаючи вольєр для собак за 300...

Слідчий поліції з Бучі став власником квартири за 4,5 млн гривень

Слідчій Бучанського управління поліції Київщини Артем Ярош, який є переселенцем з Луганщини, отримав від держави 4,5 млн гривень на квартиру у Софіївській Борщагівці. У декларації...

Голову міграційної служби Чернігівщини підозрюють у шахрайстві

На в.о. керівника управління міграційної служби Чернігівської області Юлія Кран відкрили кримінальну справу за ознаками шахрайства. Зі змісту провадження відомо, що в 2023 році жінка...

Мільйони в тіні, зв’язки з РФ та масштабне відмивання коштів: що відомо про нардепа Кісільова?

Ігор Кісільов – політик, якого останнім часом супроводжують численні підозри та скандали. Нардеп став об’єктом пильної уваги з боку антикорупційних органів через можливе незаконне...

Мер Ірпеня Маркушин є фігурантом справи про розкрадання бюджету

Мер Ірпеня Олександр Маркушин фігурує у кримінальному провадженні щодо виведення з бюджету через зарплатну схему понад 17 млн грн. Протягом 2022-2024 років Маркушин організував схему,...

Мільйонерка з МСЕК Львівщини задекларувала статую Богородиці

Заступниця головного лікаря Львівського обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) Руслана Іваночко, яку в листопаді минулого року викрили у приховуванні майна, подала нову декларацію. У документі посадовиця...

Боголюбов Геннадій Борисович

Боголюбов Геннадій Борисович, бізнесмен, підприємець, меценат, президент Дніпровської єврейської громади. Народився 20 січня 1962 року у місті Дніпродзержинськ (нині Кам'янське) Дніпропетровської області. Згодом взяв себе юдейське...

Костін Андрій Євгенович

Костін Андрій Євгенович, генеральний прокурор України Місце народження Народився 17 квітня 1973 р. в м. Одеса. Освіта У 1995 році закінчив із відзнакою Одеський державний університет ім. І. І....

Утилізація без контролю: як підрядники Міндовкілля освоюють мільйони з бюджету

"Зброя масового ураження" – за кошти платників податків? В останні роки екосвідомість українців підвищується: все більше людей почали сортувати сміття, а небезпечні відходи передавати на утилізацію. Проте...