23.7 C
Kyiv

Коломойський Ігор Валерійович

Ігор Валерійович Коломойський, народився 13 лютого 1963 року в місті Дніпропетровськ (нині – Дніпро).

Український олігарх, політик і колишній управлінець та співвласник групи “Приват”.

2020 року, за оцінкою OCCRP, входив до четвірки найбільших корупціонерів світу, через звинувачення у виведення біля 5 млрд доларів з підконтрольного тоді Приватбанку через ряд офшорних компаній.

Займав посади члена наглядових рад “Приватбанку, “Нафтохімік  Прикарпаття” та “Укрнафти”.

З початку березня 2014 року і до кінця березня 2015 року займав посаду голови Дніпропетровської ОДА.

В березні 2015 року будівлю компанії “Укрнафта” у Києві взяли під охорону озброєні люди. Після чого, Ігор Коломойський прибувши на місце події, пояснив це загрозою рейдерського захоплення.

Того ж дня Коломойський обматюкав тоді журналіста Радіо Свобода Сергія Андрушка, який задавав питання очільнику Дніпропетровської ОДА та цікавився причинами його перебування в Києві біля будівлі “Укрнафти”.

На той час Президент України Петро Порошенко оголосив Коломойському догану за “порушення професійної етики”​.

В той же вечір біля будівлі “Укрнафти” Ігор Коломойський запропонував нардепу Мустафі Найєму випити кави, після чого фраза “Кофе идешь пить?” стала “мемною”.

Окрім цього, бізнесмену належить фраза “Жизнь — это супермаркет, бери что хочешь, но касса — впереди”, яку він сказав Віктору Пінчуку, з яким мав певний діловий конфлікт.

У 2004 році, після підписання закону про розпродаж підприємств, які входили до держхолдингу “Укррудпром”, українські олігархи почали ділити між собою частки української гірничо-металургійної промисловості.

Найбільше підприємство України з видобутку руди підземним способом – Криворізький залізорудний комбінат – захотів зять тодішнього президента Леоніда Кучми – Віктор Пінчук, який тоді активно скуповував найкращі бізнес-активи і КЗРК не стало виключенням.

Пінчук начебто домовився з Коломойським та Боголюбовим, що вони приватизують комбінат у його інтересах.

Проте після уходу з посади президента Кучми, позиції Пінчука послабилися і між олігархами виник конфлікт. КЗРК лишився у власності Коломойського та Боголюбова.

Між Пінчуком та власниками комбінату розпочався судовий процес, але вже у 2016 році олігархи уклали мирову угоду, деталі якої так і лишились би таємницею, якби не документи Paradise papers.

Окрім того, Ігор Коломойський запам’ятався банкрутством однієї з найбільших авіакомпанії в Україні.

До 2012 року “Аеросвіт” була найбільшою авіакомпанією в Україні. В 2007 року авіакомпанія разом з “Донбасаеро” створили стратегічний альянс – “Українська авіаційна група”.

В 2010 році до альянсу приєдналася “Дніпроавіа”, почавши інтеграцію в групу “Роза вітрів”. Пізніше “Дніпроавіа” вийшла з альянсу, а “Донбасаеро” збанкрутувала. Всі вище згадані авіакомпанії контролювалися фірмами, що афільовані з бізнес-групою “Приват”.

Господарський Суд Київської області вперше розпочав справу про банкрутство “Аеросвіту” ще у 2013 році, яке ініціювала сама авіакомпанія, заявивши про заборгованість перед кредиторами в розмірі 4,27 млрд гривень.

Повязують з Ігорем Коломойським і гарний приклад успішного бізнесу – гірськолижний курорт “Буковель”.

Ігоря Коломойського затримали в 2 вересня 2023 року вранці та повідомили про підозру.

Детективи БЕБ спільно з СБУ та за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора мають докази, що Коломойський у 2013-2020 роках легалізував понад півмільярда грн шляхом їх виводу за кордон, використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ.

У СІЗО НАБУ вручило Коломойському другу підозру – за крадіжку 9,2 млрд грн з підконтрольного Приватбанку.

Шевченківський районний суд Києва підтвердив, що бізнесмен Ігор Коломойський офіційно втратив громадянство України. Київський суд передумав і визнав Коломойського громадянином Ізраїлю, а не України, хоча раніше цей же суд офіційно визнав Коломойського громадянином України. Також Київський апеляційний суд визнав олігарха Ігоря Коломойського тільки громадянином Ізраїлю та Кіпру, українське громадянство суд не встановив.

Шевченківський районний суд сперечався із Службою безпеки України та Бюром економічної безпеки, яке громадянство у бізнесмена Ігоря Коломойського, якого арештували із заставою 509 млн гривень за підозрою у відмиванні грошей та шахрайстві.

Більше матеріалів

Дерибан земель під виглядом реформи: як Мінагрополітики та Фонд держмайна розподіляють державні угіддя

Міністерство аграрної політики та продовольства України, замість реалізації земельної реформи, стало інструментом перерозподілу державних земель. Схеми зловживань, започатковані ще в перші роки незалежності, продовжують...

Лікар ВЛК Михайло Матвісів приховав майно на 6,47 млн грн у декларації

Старший лікар-спеціаліст відділення експертизи 20-ї регіональної військово-лікарської комісії Міноборони Михайло Матвісів подав недостовірні відомості в декларації за 2023 рік на суму 6,47 млн грн,...

Тетяна Єгорова-Луценко: скандали, розлучення та різке зростання доходів

Голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко неодноразово потрапляла в центр уваги через фінансові та особисті скандали. Останні події, зокрема розлучення з Віталієм Луценком і...

Афера Богдана Прилепи: як шахрай із Qmall обікрав волонтерів і втік до ОАЕ

Богдан Прилепа, якого звинувачують у крадіжці майже мільярда гривень волонтерських коштів через криптобіржу Qmall, утік до Об’єднаних Арабських Еміратів. Однак найцікавіше в цій історії...

Заступниця начальника ДПС Тернопільщини Марія Мельник задекларувала мільйони та елітне майно

Портал «ДонКіхот» проаналізував декларацію про доходи за 2024 рік Марії Мельник, заступниці начальника Головного управління ДПС у Тернопільській області. Результати виявилися вражаючими, викликавши запитання...

Олександр Сердюк: тіньові схеми грального бізнесу та відмивання коштів через Wallet One

Олександр Сердюк — відома постать в українському гральному бізнесі, пов’язана з тіньовими фінансовими операціями. До 2017 року він брав участь у створенні платіжної системи...

Геннадій Боголюбов, який утік із чужим паспортом, живе у Відні під охороною

Ексспіввласник ПриватБанку Геннадій Боголюбов, який у червні 2024 року покинув Україну за чужим паспортом, оселився в елітному районі Відня. Його будинок охороняє приватна служба...

Нардеп Андрій Стріхарський організував корупційну схему з будівництвом у Києві

Народний депутат від «Слуги народу» Андрій Стріхарський причетний до корупційної схеми з нерухомістю в столичному ЖК «Рів’єра» на Осокорках. Про це стало відомо з...

Лондонська фірма менеджера з кінематографу торгує українськими титано-цирконієвими рудами

Українськими титано-цирконієвими рудами з державного Демурінського гірничо-збагачувального комбінату (ДГЗК) торгує британська компанія, пов’язана з менеджером кінопродукції. Про це стало відомо з розслідування міжнародного детективного...

Тендери на ремонт доріг у Херсонській області: переможці з корупційним шлейфом

У квітні 2025 року завершилися тендери на капітальний ремонт доріг у Херсонській області, де перемогу здобули три компанії, отримавши контракти на понад 500 млн...